yks-biyoloji

YKS Biyoloji

Canlıları inceleyen bilim dalı olarak tanımlanan biyoloji, yaşamı anlamaya yönelik bir derstir. Peki bu derste başarılı olmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki dersi derste öğrenmeye çalışmalısınız. Dersi dinlerken kendinize göre küçük notlar almak daha sonrası için size fayda sağlayacaktır. Aklınıza takılan her konuyu mutlaka sorun öğrenin sakın geçiştirmeyin. Çünkü geçiştirdiğiniz her konu bir sonraki üniteyi anlamanızı zorlaştıracaktır.

Eğer biyoloji dersinde iyi olmadığınızı düşünüyorsanız en baştan çalışmayı deneyin çünkü bildiğinizi düşünerek atladığınız konularda bazı ayrıntıları kaçırmış olabilirsiniz. Biyolojiyi ezberlemek yerine çalışırken sebep sonuç ilişkileri kurmalısınız. Böylelikle konuyu daha iyi algılar ve çok çabuk unutmazsınız.

Konuları sürekli tekrar etmeniz gerekmektedir. Konu çalışırken aldığınız küçük notlar bu durumda çok işinize yarayacaktır. Notlarınıza bakarak bütün bir konuyu hatırlamaya çalışın. En iyi bildiğiniz konuyu dahi arada okumalısınız aksi taktirde çabuk unutursunuz. Bol bol soru çözerek konuları sürekli pekiştirmelisiniz. Soru çözerken önemli olan bir nokta ise çözümüne ulaşamadığınız bir soru olduğunda mutlaka sorun araştırın ve öğrenin. Yapılamayan soruları sordukça ve öğrendikçe daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Çok zorlu bir süreçte olduğunuzu biliyoruz ve bu zorlu yolda biyoloji öğretmenleri olarak her zaman arkanızda, sizi destekliyor olacağız…

Feyza Taban Delibaş

Genç Ufuk Eğitim Kurumları Biyoloji Öğretmeni

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk