yks-kimya

YKS Kimya

YKS’ ye doğru kimya çalışırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle dersi çok iyi takip ederek başlamalıyız işe. Çalışırken önemli yerleri mutlaka not almalıyız. Kısa notlar aldığınızda, geriye dönüp bakmanız gereken yerlerde bu minik notlar işinize çok yarayacaktır. Bir konu iyice oturtulmadan soru çözmeye başlamamalı ve yeni konuya geçilmemelidir. Sayısal becerimizin iyi olması dışında iyi yorum yapmak çok önemlidir. Bu nedenle sayısal verileri yorumlayarak çözüme odaklanmak daha mantıklı olacaktır.

Sorulardaki kök cümlelere çok dikkat edilmelidir. “Olabilir, oda koşullarında, kesinlikle vb.” odak cümleler sorunun gidişatı açısından çok büyük önem taşır. Konuları karışık sıra ile çalışmak çok büyük hatadır. Çünkü kimya dersinde bir sonraki ünitede önceki konuların devamı gibi olan çok konu vardır. Konuyu tam öğrendiğinize inandıktan sonra soru çözümüne geçmeniz gerekir.

Unutmayın ki her derste olduğu gibi kimya dersinde de başarınızı test etmeye ihtiyacınız vardır. Yani her ünite sonunda mutlaka bolca soru çözülmelidir. Farklı bakış açısı kazanılacak soru tiplerinin olduğu testler çözülmelidir. Deneme sınavlarında yanlış yaptığınız ya da boş bıraktığınız soruları incelemelisiniz. UNUTMAYIN, sizin göreviniz çalışarak elinizden gelenin en iyisini yapmaktır.

 

Dilek Ersen

Genç Ufuk Eğitim Kurumları Kimya Öğretmeni

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk