Yelkenkanat Uçuş Eğitimleri Başarı İle Devam Ediyor

Özel Genç Ufuk Koleji Havacılık Kulübü Öğretmenimiz ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu Eskişehir İl Temsilcisi Bayezid Yıldırım, eğitim sürecimizi şu sözlerle anlattı:

“Özel Genç Ufuk Koleji Havacılık Kulübü 2016 yılında faaliyete başladı. Öğrencilerimiz, İnsansız Hava Araçları ve Model Uzay Roketleri alanında sayısız başarı elde ettiler. Her sene düzenlediğimiz ‘yamaçparaşütü’ uçuşlarımıza ve ‘serbest paraşüt’ atlayışımıza ek olarak bu dönem ‘yelkenkanat’ branşı için eğitim planımızı yaptık.

Havacılığı bir yaşam tarzı haline getiren öğrencilerimiz ile kuş uçuşuna en yakın pozisyonda kumanda edilebilen, son derece emniyetli ve kolay uçuş kabiliyetine sahip, Hava Sporları branşlarının en keyifli dallarından biri olan ‘yelkenkanat pilotu’ eğitimine başladık.

Kulüp olarak aerodinamik, meteoroloji, hava trafik kuralları, hava hukuku, ilk yardım, acil durum prosedürleri gibi temel havacılık eğitimlerini başarıyla tamamladık.

Bu doğrultuda hedefimiz, yer eğitimi ve pratik uçuş eğitimlerine başlayan öğrencilerimizle meteorolojik şartlar müsaade ettiği sürece derslerinden arta kalan zamanlarda eğitimlerini tamamlayarak kısa zamanda engin ufuklara kanat açmaktır.”

Özel Genç Ufuk Eğitim Kurumları Kurucusu Mehmet Ali Yaşa’nın havacılık sporuna büyük destek verdiğini belirten Bayezid Yıldırım, havacılık sporuna meraklı gençleri eğitimlerine beklediklerini ve Genç Ufuk Eğitim Kurumları olarak gereken tüm eğitim desteğinin sağlanacağını belirtti.

yelkenkanat-ucus-egitimleri-basari-ile-devam-ediyor yelkenkanat-ucus-egitimleri-basari-ile-devam-ediyor
daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk