yilin-en-iyi-havacilik-projesi-odulu

Yılın En İyi Havacılık Projesi Ödülü

TURKISH AEROSPACE ana sponsorluğunda gerçekleştirilen BLUESKY AWARDS – 2021 organizasyonu ‘Havacılık Başarı Ödülleri ve Jüri Özel Ödülleri’ kazananları açıklandı.

Bluesky Awards – Jüri Özel Ödülleri: Havacılık endüstrisi ve bağlı sektörlerinde yılın en iyi havacılık projeleri, değerlendirme kriterleri ve projelerin niteliklerine göre ödüllendirildi.

Yılın en iyi havacılık projesi ödülünü Havacılıkta İlkler kategorisinde Hang Gliding Boat Towing System projesi ile Türkiye Hava Sporları Federasyonu Yelkenkanat Branş Başkanı ve Eskişehir İl Temsilcisi Bayezid YILDIRIM kazandı.

Proje sportif havacılık branşlarının su üzerine kalkış ve iniş yapmasını bu sayede eğitim ve uçuş şartlarını kolaylaştırıp daha hızlı bir şekilde öğrenilmesini amaçlıyor. Bu sayede engelli vatandaşlarında pilot olma imkânı oluşuyor.

Proje yurdun birçok turizm bölgesinde bir dağa ihtiyaç duymadan ve güvenli bir yöntemle bölge turizmini geliştirip, gençleri bu alanda eğitip Ülkemizi dünyanın öncüsü haline getirmeyi hedefliyor.

35 ülke ile yapılan görüşmeler neticesinde proje hayata geçtiği zaman bütün eğitim ve malzeme ihtiyaçları ülkemizden sağlanacak.

Aynı zamanda Eskişehir Özel Genç Ufuk Koleji’nde öğretmenlik yapan Bayezid YILDIRIM şimdiden bu alanda gençleri amatör pilotlar olarak yetiştirmeye başladıklarını ve böyle önemli bir ödülü ilimize getirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk